Stánky se připravují

Novinky

Pokud plánujete na dřevěnou terasu z Ipe nebo Cumaru tak pozor na datum !

AKTUALIZACE INFORMACE PO ZASEDÁNÍ EU V 04/2023:

Termín pro zařazení dřevin IPE a CUMARU byl posunut z důvodu nutnosti zprocesování legislativy na 30.11.2024.

                                                                                                                              
 
 
...objednat si dřeviny IPE a CUMARU pro váš naplánovaný projekt. Tyto dřeviny se totiž dostaly na seznam ohrožených druhů a jejich dostupnost bude stále obtížnější.

 

IPE a CUMARU je na seznamu ohrožených druhů

Tyto dřeviny pro výrobu terasových prken či fasádních obkladů se dostaly do kategorie CITES(2) Appendix II. To znamená, že se mohou sice dále těžit a exportovat, ale jejich těžba a export budou podléhat přísným opatřením, kontrolám a budou vyžadovat speciální povolení. Potřebné licence pro těžbu těchto dřevin má v současnosti přibližně jen 1 z 10 celosvětových zpracovatelů. Legální export výrobků z těchto dřevin tak bude značně omezen. V praxi se to odráží ve zvýšené ceně a ve značném prodloužení dodávek, které mohou trvat i více než 12 měsíců.

                  
 

Plánovali jste zařadit tyto dřeviny do vašeho projektu? Už včera bylo pozdě si je objednat

 
Pokud jste počítali s dřevinou IPE nebo CUMARU ve vašem projektu na dřevěnou terasu nebo fasádu, dobře jste se rozhodli. Jedná se totiž o dřeviny s výjimečnými vlastnostmi z hlediska stability, tvrdosti, životnosti a jedinečné struktury. Zatím se sice v DLH Hrdina spol. s.r.o. můžeme pyšnit dostatečnými zásobami těchto dřevin, ale již nyní jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po těchto dřevinách. Aktuální ceny umíme garantovat jen do vyprodání aktuálních zásob.

Již včera bylo pozdě zařadit některé dřeviny na seznam ohrožených druhů

 

 iwpa-logo


Nekontrolovaná kácení a export vzácných dřevin ohrožuje existenci některých rostlinných druhů. I proto na poslední schůzce Mezinárodní asociace pro výrobky ze dřeva IWPA(1) bylo přijato závazné opatření týkající se nových ohrožených druhů. Na seznam ohrožených dřevin CITES(2) se dostaly dřeviny IPE a CUMARU. Jedná se o ty nejlepší dřeviny na dřevěné terasy určené do exteriéru, jaké kdy příroda vytvořila a alternativy z hlediska vlastností se k těmto dřevinám hledají obtížněji.

Již včera bylo pozdě brát výrobky ze dřeva jen od ověřených dodavatelů
Neklamně si přihřejeme naši polévčičku . V DLH Hrdina totiž od začátku vzniku naší firmy, díváme se na původ dřeva a dodavatelé v našem portfoliu mají platné certifikáty na těžbu a původ jejich dřeva je jen z ekologicky udržitelného lesního hospodářství.

Co je udržitelné lesní hospodářství?


Jedná se o hospodaření v lesích takovým způsobem a v takovém rozsahu, aby se zachovala jejich biologická diverzita, odolnost, produkční a obnovná schopnost, životnost a schopnost plnit funkce lesů.

Kontaktujte nás a ověřte si aktuální stav, s ohledem na termíny vašeho projektu.

1 položek celkem