Stánky se připravují

Merbau

 Merbau: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy Merbau

Dřevěné terasy Ideck Merbau

Hlavní země původu merbau dřeva na terasy:
jihovýchodní Asie, zejména Indonésie, Vietnam, Thajsko a Malajsie v oblastech blízko pobřeží a ve vyšších polohách do 400 m nad mořem.

Popis dřeviny Merbau:

Terasy z dřeviny Merbau dodáváme vzduchosuché s vlhkostí ca. 20%. Jádrové dřevo je hnědošedé až tmavě červenohnědé s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Jádrové dřevo, které se ne vždy zbaví světlejší běli, vykazuje vysokou odolnost vůči plísni a hmyzu. Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Ve dřevu, které je vystaveno venkovnímu prostředí může docházet k drobným prasklinkám a trhlinám na koncích prken, což je způsobeno střídáním relativní vlhkosti vzduchu.

 

Toto dřevo obsahuje vysoký obsah pryskyřice, která se projevuje výskytem zlatavě žlutým žilkováním. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby. Plocha terasy by se měla upravit olejem ca. 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy na na povrchu se vytvoří šedo - stříbrná patina. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění věnujte pozornost pokynům k údržbě terasových prken.

 

Obrázek
od 544,05 Kč bez DPH
od 658,30 Kč / ks

Dřevěná terasa iDeck Merbau 21 x 145 x 3970 mm Merbau, rozměr : 21 x 145 mm, 1820 - 5800 mm po 30 cm +,Barevnost dřeva:běl:Jasně odlišná, světlejší bledě žlutá jádro:široký rozsah barev od hnědavě šedé až bronzovou

Kód: IDMEHH21X145X1830
1 položek celkem