Stánky se připravují

Badi

Badi Bilinga : terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy ze dřeviny Badi Bilinga 

Hlavní země původu bangkirai dřeva na terasy: Západní Afrika, Centrální Afrika, Pobřeží Slonoviny, Gabon, Siera Leone

Charakteristickým znakem dřeva badi je teplá, pastelová, žlutooranžová barva. Vypadá to, jako by strom ve svém nitru zachytil paprsky afrického slunce, lehce zastíněné částečkami písku unášenými nad územím Sahelu. „Slunce Afriky", „Zlatavý Mahagon", to jsou romantické názvy, které charakterizují badi.

Dřevo badi, s ohledem na své vlastnosti a velkou přirozenou odolnost, se používá jako stavební materiál pro výstavbu ochranných konstrukcí mořského pobřeží a břehů řek, např. plavebních komor a vodního zpevnění na řece Sekvaně a také při výstavbě lodí a konstrukcí doků. Bylo s úspěchem použito i k výrobě železničních pražců.

Badi je velmi dobrý materiál k výrobě různých prvků vnější architektury, např. teras, pergol, plotů, zahradního nábytku a v poslední době se používá k venkovnímu obložení domů a protihlukových bariér podél silnic. Toto dřevo také nacházíme v reprezentativních interiérech veřejných objektů a soukromých bytů ve formě podlah, schodů a nábytku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení