Stánky se připravují

Massaranduba

Massaranduba: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy ze dřeviny Massaranduba

Dřevěné terasy tClip Garapa

Popis dřeviny Massaranduba

Massaranduba je mimořádně jemné, rovnoměrně strukturované a rovně rostlé dřevo má purpurově červenohnědou barvu s různými odstíny. Barevné rozdíly u massaranduby mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Ve dřevě massaranduba se mohou vyskytnout otvory od hmyzu, které však neovlivňují trvanlivost a statické vlastnosti. Dřevo massaranduba je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám.Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo na terasy massaranduba umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby. Plocha terasy z massaranduby by se měla upravit olejem ca. 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo massaranduba bez újmy a časem se vytvoří na povrchu dřeva šedo-stříbrná patina. S terasovým olejem na Massarandubu můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit.

Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní podkladní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí.

 

Massaranduba iDeck 21x145
od 211,40 Kč bez DPH
od 255,80 Kč / ks

Dřevěná terasa iDeck Massaranduba 21 x 145 x 1530 mm Dřevo na terasy Massaranduba , rozměr: 21 x 145 mm, 0,915 - 6,10 m po 30 cm +,Barevnost dřeva:běl: růžově béžová (3 až 5 cm), zřetelnájádro: tmavé červenohnědé, trochu nafialovělé

Kód: IDMAHH0915
Obrázek
od 211,40 Kč bez DPH
od 255,80 Kč / ks
Kód: IDMAJH0915
2 položek celkem